Dążymy żeby nasza architektura poprzez przemyślane rozwiązania dawała największą satysfakcję użytkownikom, przy możliwie najmniejszych kosztach środowiskowych oraz zbilansowanych nakładach finansowych przeznaczonych na budowę i potem na eksploatację obiektów. Szczególną wagę przywiązujemy do zapewnienia komfortu projektowanych przestrzeni, zwłaszcza cieplnego i oświetlenia światłem dziennym, poprzez zastosowywanie dedykowanych technologii zapewniających zużycie energii użytkowej na możliwie najniższym poziomie i jej uzupełnianie z odnawialnych źródeł.
W poszukiwaniu najkorzystniejszych rozwiązań wykorzystujemy proces synergii zespołu projektowego oraz inwestora i użytkowników. Szczegółowo analizujemy miejsce, jego kontekst i naturę każdej lokalizacji, by wykorzystać jej potencjał i uwzględnić go w decyzjach projektowych. Dbamy o poprawę równowagi hydrologicznej poprzez powierzchnie przepuszczalne, retencję wód opadowych w otwartych i zamkniętych zbiornikach oraz o poprawę mikroklimatu na działce w nawiązaniu do istniejących systemów naturalnych. Zalecamy odzysk wody deszczowej w celu redukcji zużycia wody pitnej. Projektujemy zieleń uwzględniając jej wszelkie walory w różnych porach roku, przede wszystkim użytkowe dla zacienienia w lecie czy osłony przed wiatrem. Dążymy do zapewnienia samowystarczalności obiektów i staramy się, żeby użytkownicy byli tego świadomi. Weryfikujemy stosowane materiały budowlane pod względem ich wpływu na zdrowie użytkowników przez m.in. niską zawartość substancji szkodliwych np. formaldehydów oraz oddziaływania na środowisko naturalne w całym ich cyklu życia m.in. poprzez niską emisję CO2. Dbamy o zapewnienie właściwych miejsc na selektywne składowanie odpadów, w tym biodegradowalnych.
Korzystamy z wiedzy specjalistów związanych zarówno z tradycją jak i nowoczesnością. Oprócz standardowych procedur budowlanych badamy m.in. pole radiestezyjne i przestrzeń Feng-Shui. Używamy najnowszych technik projektowych w wymiarze 3d i różnorodnych symulacji służących zapewnieniu komfortu oraz kosztowych. Znaczący głos w naszych projektach mają przyszli użytkownicy, dlatego dużo uwagi poświęcamy na rozpoznanie ich potrzeb i potem na weryfikację zastosowanych rozwiązań. W tym celu stosujemy różnego typu badania obiektów po zasiedleniu. Każdy projekt jest dla nas wyzwaniem i wspaniałą lekcją zbierania doświadczeń, które wykorzystujemy w kolejnych pracach.
Na zamówienie projektujemy obiekty wg wytycznych Instytutu Technologii Budowlanych oraz systemów LEED i BREEAM oraz przeznaczone do certyfikacji. W duchu zrównoważenia zaprojektowaliśmy 4 obiekty, oraz opracowaliśmy 14 publikacji naukowych i popularno-naukowych – wybrane są dostępne poniżej.