Anna Bać

dr inż. architekt – współzałożyciel

Doświadczenie projektowe rozpoczęłam jeszcze w trakcie trwania studiów na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej m. in. w rodzinnym biurze na początku lat 80-tych. Praktykę zdobywałam też w biurach w Stuttgarcie, Bazylei oraz Wiedniu gdzie pracowałam dla Friendricha Hondelrtwumera. W 1994 roku obroniłam dyplom pt. Prywatna krynika chorób układu krążenia w Dusznikach Zdroju uzyskując nagrodę Burmistrza za wkład w rozwoj miasta.
W 1994 roku urodziłam córkę Monikę.
W 2003 roku uzyskałam stopień doktora kończąc dyplom pt. Wybrane zagadnienia projektowania szkoł na przykładzie realizacji wiedeńskich XX wieku. Praca uzyskała nagrodę Ministra Budownictwa i Infrastruktury.
W 2001 roku rozpoczęłam pracę na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej – gdzie prowadzę zajęcia z projektowania domów jednorodzinnych energoaktywnych oraz usług podstawowych do dnia dzisiejszego.
W 2004 roku założyłam koło naukowe eko_studio. Od początku 2010 roku specjalizuję się w architekturze energoaktywnej oraz zrównoważonej.
W 2005 roku uzyskałam uprawnienia zawodowe w specjalności projektowej bez ograniczeń.
W 2007 roku rozpoczęłam współpracę z Krzysztofem Cebratem tworząc grupę_synergia. Wspólnie wykonaliśmy około 60 projektów, z czego część jako modelowe koncepcje rozwiązań eneroaktywnych. 15 zrealizowanych i kilka jest w budowie.

Poszukiwanie najlepszych rozwiązań w architekturze jest moją pasją. Uwielbiam tańczyć, uczęszczam na wiele kursów i staram się stale podnosić swoje umiejętności zawodowe oraz społeczne. Ukończyłam 2-letnie szkoły: szkołę trenerów pracy z oddechem, szkołę nowych ustawień rodzin metodą Berta Hellingera, szkołę pedagogiki metodą Marii Montessori.

Anna Baćkacperadmin